W dniach 19-22 lutego b.r. w Norymberdze odbyły się jubileuszowe, 20. z kolei, międzynarodowe targi ekologiczne BioFach. Zgromadziły rekordową liczbę wystawców z ponad 100 krajów świata. Krajem roku 2009 była Dania.
"EkoLubelszczyzna", podobnie jak w roku ubiegłym, gościła na stoisku Departamentu Rolnictwa i Środowiska lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wspólnie zaprezentowaliśmy  możliwości ekologiczne naszego województwa oraz promowaliśmy ekoprodukty Lubelszczyzny. W  targach, na naszej wspólnej ekspozycji, aktywnie uczestniczyli przedstawiciele  firm: Symbio i Eco-Logica, oraz Cukiernia Zaniewicz na stoisku Województwa Mazowieckiego. Prezentowaliśmy także wyroby firm: Pol-Mak (makarony), Wasąg (wędlina), Hiperica Natura (herbatki ziołowe), Browar Jagiełło (piwo), Pawłowianka (beczki) i Materne (przetwory owocowe). Wystawione owoce i warzywa pochodziły od ekorolników, a miody otrzymaliśmy z pasieki Państwa Nydzów.

Ekspozycja ekooferty firm z Lubelszczyzny była uatrakcyjniona degustacją produktów, przygotowaną przez nasze wysłanniczki na targi, czyli Panie: Teresę Borzęcką (Kierownika Biura Stowarzyszenia) oraz Dorotę Wolińską ze Słowiańskiego Grodu. Odwiedzającym nasze stoisko smakowały jabłka od rolników z okolic Stryjna  oraz smalec z razowym chlebem.

Więcej informacji o targach BioFach 2009 można znaleźć na stronie: http://biofach.de/

zdjęcia: "EkoLubelszczyzna" na targach BioFach 2009