8 kwietnia 2009 roku (w środę) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu wobec GMO.
W wielu miejscach na świecie odbędą się manifestacje sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania się organizmów zmodyfikowanych genetycznie. Poparcie dla POLSKI i EUROPY WOLNEJ od GMO wyraża się poprzez organizowanie lokalnych akcji protestacyjno-edukacyjnych i aktywne w nich uczestnictwo.
Celem tych akcji jest wywieranie nacisku na Rząd RP i edukacja społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z GMO.
Nasze Stowarzyszenie jest członkiem Koalicji "Polska wolna od GMO" i w pełni solidaryzuje się z jej działaniami. Więcej informacji o działaniach Koalicji można odnaleźć na stronie: http://www.polska-wolna-od-gmo.org/
Na naszej stronie internetowej, w zakładce ARTYKUŁY, zamieściliśmy artykuł i prezentację Pani Oli Kurek "Rolnictwo ekologiczne czy inżynieria genetyczna?".
>Serdecznie polecamy tę lekturę.
>Więcej informacji o organizmach modyfikowanych genetycznie będzie można pozyskać podczas konferencji organizowanej 22 maja b.r. przez Lubelskie Towarzystwo Naukowe oraz Katedrę Higieny Żywności Zwierzęcego Pochodzenia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Więcej informacji o konferencji można pozyskać mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.