17 stycznia b.r. minęła 7. rocznica powstania Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna". Uroczyście będziemy ten fakt celebrować podczas Walnego Zebrania Członków  w połowie lutego b.r.
Korzystając z okazji przypominamy, że siedziba Biura naszego Stowarzyszenia została przeniesiona do pokoju 312A w budynku Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przy ul. Bursaki 12. Nowy numer telefonu: 81 452 94 85. Adres e-mailowy pozostał bez zmian: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Najlepszą formą kontaktu z nami jest e-mailowanie, ze względu na brak stałych godzin pracy Biura.
Obecnie Stowarzyszenie zaangażowane jest w prace wieńczące projekt Rozwój Klastra Dolina Ekologicznej Żywności, koordynowany przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach. W projecie tym prowadziliśmy Biuro Klastra. Przed naszym Walnym Zebraniem zapadną decyzje odnośnie formy i miejsca kontynuacji pracy tego Biura. O decyzjach poinformumjemy Państwa w naszych Aktualnościach. 
Członkowie Stowarzyszenia, którzy zgłosili swoją chęć pracy w zakresie promowania ekologicznego trybu życia i gospodarowania, angażują się teraz w przygotowania do kolejnego projektu, o nazwie GO GREEN ACROSS EUROPE. Projekt ten jest realizowany przez nas z partnerami z Niemiec, Islandii i Finlandii, w ramach programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie".
Szczegóły podamy w okresie późniejszym.
Serdecznie zapraszamy Państwa, zarówno Producentow jak i Konsumentów, na współorganizowane przez nas kiermasze żywności ekologicznej Eco-GALA, odbywające się co sobotę w godzinach 10,00-16,00 na I piętrze Galerii GALA przy ul. Fabrycznej 2.
Miło nam poinformować, że w tejże Galerii, po lewej stronie od głównego wejścia, powstaje kolejny sklep ekologiczny "Magiczny Ogród", prowadzony przez naszą Koleżankę ze Stowarzyszenia, Panią Elżbietę Tymińską.
Sklep będzie czynny we wszystkie dni tygodnia od godziny 10,00, od poniedziałku do piątku do godziny 19,00, w soboty do 17,00, a w niedziele do 15,00.Otwarcie sklepu odbędzie się w środę 22. stycznia b.r.
Życzymy Pani Elżbiecie powodzenia i w jej imieniu zapraszamy do "Magicznego Ogrodu"!