17. stycznia b.r. minął już 8. rok funkcjonowania Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna". Podobnie jak poprzednie lata, rok 2015 zapowiada się pracowicie. 
Co tydzień, w soboty, w godzianch 10,00-16,00 odbywają się w lubelskiej GALI ekologiczne kiermasze, w których w roli zarówno sprzedających, jak i kupujących, uczestniczy coraz więcej naszych Członków. Więcej informacji o imprezie oraz o wystawcach można odnaleźć na stronie: www.gala.com.pl/eco
Nowym wyzwaniem dla nas jest podjęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Pilotów i Przewodnikow Turystycznych "Pogranicze". Wspólnym celem stowarzyszeń jest przygotowanie atrakcyjnej oferty turystyczno-edukacyjnej na Lubelszczyźnie oraz promocja ekoproduktów z naszego regionu.
W drugim tygodniu lutego odbędzie się trzeci wyjazd szkoleniowy grupy naszych Członków w ramach projektu GO GREEN ACROSS EUROPE. Tym razem szkolenia będą prowadzone w fińskim Tampere. Projekt kocńczy się w maju tego roku, a jego efektem będzie poradnik oraz konferencja pod tytułem: "Jak promować ekologiczny styl życia i gospodarowania".
W dniach 24-25 marca odbędą się w obiektach Międzynarodowych Targow Lubelskich Targi Edukacyjne. "EkoLubelszczyzna" przygotowuje z tej okazji specjalny kiermasz ekożywności oraz trzecie już seminarium z serii "Zdrowa żywność dla szkół".
W bieżącym roku Walne Zebranie Członków będzie mieć charakter sprawozdawczo-wyborczy. Zebranie to planujemy również na marzec b.r.
Serdecznie zapraszamy do współpracy!