Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych POGRANICZE oraz Stowarzyszenie „EkoLubelszczyzna”, wsparte przez uczestników Doliny Ekologicznje Żywnosci, zaprosiły swoich Członków i Sympatyków na wycieczkę pod nazwą Lubelski szlak ekologicznej żywności, część 1. Pierwszy eko-rekonesans po Lubelszczyźnie odbył się w sobotę 11. kwietnia b.r. przy udziale 16 przewodników ze Stowarzyszenia POGRANICZE. Zostali oni serdecznie przyjęci i ugoszczeni przez Członków i Partnerów „EkoLubelszczyzny”. Pan Sławomir Chmiel zaprezentował swoje bogate doświadczenia z uprawą żeń-szenia oraz liczne żeń-szeniowe produkty. Pani Małgorzata Jończak przyjęła Gości w swojej posiadłości całym sercem, czulentem własnej produkcji oraz smakołykami dyniowymi.
 Pan Paweł Niewęgłowski z Siostrą i Ojcem opowiedział o swoich planach odnośnie edukacji dla dzieci w zagrodzie edukacyjnej EKO-ROLAN w Borkach i również uraczył Gości swoimi doskonałymi produktami: dżemem marchewkowo-jabłkowym oraz nalewką. Pan Robert Niedziałek zaprosił wszystkich do ekologicznej wsi Dąbrówka, gdzie grupa spędziła kilka godzin na czynnej obserwacji rozlicznych i atrakcyjnych działań. Dzień pełen wrażeń zakończył się w magicznej „Dolinie Szkła” Pana Łukasza Falby w Kęble.
Stowarzyszenia POGRANICZE i „EkoLubelszczyzna” mają nadzieję na kontynuację współpracy, która przyniesie obopólne korzyści i będzie jednocześnie formą promocji zrównoważonego rozwoju naszego pięknego Regionu. W planach są jeszcze dwie trasy eko-rekonesansu, o których poinformujemy w późniejszym okresie i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
Kontakt do Organizatorów: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zdjęcia: Lubelski szlak ekologicznej żywności, część 1