Serdecznie zapraszamy naszych Członków i Sympatyków do udziału w Lubelskim Festiwalu Nauki. W tym roku odbędzie się on pod hasłem "Nauka drogą do Nobla". Szczególnym wydarzeniem będzie Piknik Naukowy, który odbędzie się w niedzielę 20. września b.r.
Na wspólnym stoisku Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej, Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna" oraz klastra Dolina Ekologicznej Żywności będzie można się dowiedzieć, jak promować ekologiczny styl życia i gospodarowania. 
Specjalnie dla Gości Festiwalowych mamy przygotowany przewodnik na ten temat, powstały w wyniku międzynarodowego projektu badawczego pod nazwą Go Green Across Europe. Zawiera on porady, jak postępować według zasad zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym, w szkole i w działalności marketingowej współczesnych przedsiębiorstw. 
Zapraszamy także na "Ekologiczną Wyspę", na której będzie prowadzona sprzedaż ekoproduktów,  na konkursy z nagrodami i na degustację pysznych produktów ekologicznych z naszego Regionu.
Do dyspozycji uczestników zostaną bezpłatnie udostępnione parkingi przed Stadionem. Dla odwiedzających będzie również zapewniony bezpłatny transport realizowany przez ZTM.
Piknik Naukowy odbędzie się w godz. 10.00 – 16.00. Wstęp wolny.
Więcej informacji o imprezie: na stronie: www.festiwal.lublin.pl