Stowarzyszenie "Ekolubelszczyzna" uczestniczyło w sobotę 28 lipca 2007 r. w imprezie zorganizowanej przez Centrum Handlowo-Rozrywkowe Lublin Plaza.
Tematem przewodnim tej imprezy, prowadzonej przez red. Małgorzatę Siennicką z lubelskiej Telewizji, była promocja Lubelszczyzny, jej tradycji i folkloru.
Poprzez swój udział Stowarzyszenie pragnęło zachęcić indywidualnych konsumentów do spróbowania ekologicznych produktów znajdujących się w sprzedaży oraz uświadomić im korzyści wynikające z ekologicznej produkcji rolnej - zwłaszcza w zakresie ochrony środowiska. Wraz z reprezentującymi Stowarzyszenie Paniami: Teresą Borzęcką, Małgorzatą Ciosmak i Dorotą Wolińską oraz Panem Jarosławem Wolińskim, w imprezie uczestniczył "Słowiański Gród" z Wólki Bieleckiej ( www.horodyszcze.lbn.pl ). Zespół przedstawił wzbudzające aplauz publiczności dawne tańce, rzemiosło i walki wczesnośredniowieczne.
Pani Teresa Borzęcka opracowała na tę okazję sprawdzone receptury na dania z produktów ekologicznych. Osoby odwiedzające nasze stoisko organizacyjne mogły otrzymać te receptury w formie wydrukowanych przepisów kulinarnych.

Atrakcją dla publiczności i wabikiem dla mediów okazał się udział Pani Bożeny Dykiel, która gotowała na scenie dla uczestników imprezy, a następnie podpisywała książki kucharskie swojego autorstwa w pobliskim Empiku. Pani Bożena odwiedziła nasze stoisko i wykazała duże zainteresowanie przepisami z ekoproduktów. Zapowiedziała, że je osobiście wypróbuje.

Przepisy można odnaleźć na naszej stronie internetowej - w Menu, pod pozycją: Przepisy ekokulinarne. Zachęcamy Państwa do nadsyłania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoich sprawdzonych receptur, w których produkty rolnictwa ekologicznego będą smakować wyśmienicie. Chętnie umieścimy je w naszej mini-książce kucharskiej.