Podczas Jarmarku Jagiellońskiego na Starym Mieście w Lublinie, w dniach 16-19 sierpnia b.r., nasze Stowarzyszenie zorganizowało "ekologiczną wyspę" - czyli kilka stoisk rozmieszczonych przy Placu Po Farze, wzdłuż ściany kamienicy narożnej przy ul. Archidiakońskiej.


Jarmark spotkał się z nadspodziewanie dobrym przyjęciem ze strony publiczności, wystawców oraz mediów. Również nasze stoiska cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród zwiedzających i kupujących. Poza Stowarzyszeniem "ekologiczną wyspę" tworzyły firmy: Słowiański Gród, Symbio, Eko Galeria, Cukiernia Zaniewicz, Browar Jagiełło, Zakład Mięsny Jasiołka, a także Pan Jan Godula z Polskiego Towarzystwa Rolników Ekologicznych.

W sobotę i niedzielę na podzamkowych błoniach realizował swoje widowiska "Słowiański Gród". Ważnym punktem widowisk był poczęstunek wczesnosłowiański sporządzony z ekologicznych produktów ofiarowanych przez nasze firmy: Symbio, Eko Galeria i Misa-W, a także przez zaprzyjaźnioną firmę Apis.


Na stoisku organizacyjnym dyżury pełnili Państwo: Teresa Borzęcka, Barbara Szymoniuk, Dorota, Joanna, Justyna i Julka Wolińskie, Jadwiga Tatara, Mateusz Górski oraz Tadeusz Głusiec - nasz Członek najmłodszy stażem. Stoiska "EkoLubelszczyzny" odwiedzili zaprzyjaźnieni z nami Dziennikarze z regionalnych i ogólnopolskich mediów: radia, telewizji i prasy. Lubelska Telewizja nadała o nas relacje w Panoramie oraz w programie "Chłodnik Lubelski" Pani Redaktor Anny Dąbrowskiej.
Wszyscy wystawcy z "ekologicznej wyspy" zadeklarowali chęć uczestniczenia w Jarmarku w przyszłym roku.

Ekologicznych produktów spróbował sam król Władysław Jagiełło. Szczególnie spodobało mu się piwo z Browaru Jagiełło...

zdjęcia: "EkoLubelszczyzna" na Jarmarku Jagiellońskim, 16-19 sierpnia b.r.