W dniach 10-12 października 2007 roku odbyły się Międzynarodowe Branżowe Targi Żywności i Artykułów Naturalnych BioFach Japan w Tokio (więcej informacji o imprezie: http://www.biofach-japan.com).
Przyciągnęły one wielu producentów, klientów i sympatyków żywności ekologicznej. Wśród nich znalazło się ponad 200 firm z całego świata, w tym lubelska firma SYMBIO oraz Cukiernia Zaniewicz z Międzyrzeca Podlaskiego.

Rynek japoński jest obiecujący i chłonny. Produkty ekologiczne budzą coraz większe zainteresowanie u konsumentów. Japończycy nie wahają się zapłacić więcej za produkt ekologiczny, pod warunkiem jednak, że produkt ten jest niezwykle wysokiej jakości. Dlatego cena polskich produktów ekologicznych nie jest dla nich barierą. Tym bardziej, że Chiny, najbliższy Japonii producent żywności ekologicznej, nie budzi u Japończyków zaufania. Przypuszczać należy, że ogromne zainteresowanie targami zaowocuje w przyszłości. W perspektywie planowane jest pogłębianie współpracy polskich producentów z Japonią.


Wyjazd na targi BioFach współfinansowany był przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach promocji polskiej żywności. Impreza stanowiła także doskonałą okazję do promocji Polski i jej walorów, zarówno jako producenta żywności ekologicznej, jak również jako rozwijającego się, potencjalnego partnera do szerszej wymiany gospodarczej, turystycznej i kulturalnej. Japończycy lubią inwestować, jeśli widzą potencjał wysokiej klasy. Oby ten potencjał dostrzegli także w naszym Regionie...

zdjęcia: Z LUBELSZCZYZNY NA PODBÓJ JAPONII