5 sierpnia b.r. gościliśmy grupę 10 osób z Mołdawii. Delegacja została do nas skierowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Mołdawia datuje swoją ekologiczną, certyfikowaną produkcję od roku 1999. Słynie ze wspaniałych win i koniaków oraz orzechów i suszonych owoców. Niemal cała mołdawska ekoprodukcja jest eksportowana. Obecnie szuka się tam sposobów na wzmocnienie rodzimego rynku i stworzenie własnych, silnych grup producenckich. Nasi mili Goście byli bardzo zainteresowani historią projektu Strategia Doliny Ekologicznej Żywności oraz obecną działalnością Stowarzyszenia.
Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Przywitała Gości Pani Anna Selwa, Dyrektor ds Marketingu, która wcześniej była jednym z ekspertów projektu DEŻ. Stowarzyszenie reprezentowały Panie: Danuta Smoleń, Jadwiga Tatara i Teresa Borzęcka. Projekt DEŻ i obecną działalność Stowarzyszenia przedstawiła Barbara Szymoniuk. Gości przywiozła do nas Pani Małgorzata Langiewicz. Na zakończenie wizyty zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, jednostka badawczo-rozwojowa podległa Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Wasąg
Zakład Mięsny Wasąg
Bio Berry Poland
Bio Berry zajmuje się produkcją i przetwarzaniem owoców miękkich, pochodzących z certyfikowanej produkcji ekologicznej.
NaturalCrop
Proponujemy nowe typy wielofunkcyjnych nawozów zakwalifikowanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym, podnoszące jakość owoców i produktywność gleby.
Elizówka
Lubelski Rynek Hurtowy S.A.
w Elizówce
Polecamy
Dolinaeko
Dolina Ekologicznej Żywności
Baltfood
The Baltic Sea Region Food Cluster Innovation and Competitiveness in Action