Trzecia edycja Jarmarku Jagiellońskiego na lubelskim Starym Mieście trwała cztery dni, od czwartku do niedzieli. Pogoda sprzyjała dobrej zabawie i handlowi. Nasze Stowarzyszenie miało swoje niewielkie stoisko informacyjne w doskonałej lokalizacji - na rogu ulicy Bramowej i Jezuickiej, tuż za wejściem od strony Bramy Krakowskiej. W budynku Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, przy którym mieliśmy ekspozycję, Cukiernia Zaniewicz właśnie otworzyła swój kolejny sklep. Podczas Jarmarku naszą Organizację reprezentowały Panie: Teresa Borzęcka, Ola Kurek (która zrobiła zdjęcia z imprezy), Dorota Wolińska (w stroju wczesnośredniowiecznym), Agnieszka Nowak, Barbara Szymoniuk oraz Pan Tadeusz Głusiec. Państwo: Teresa Borzęcka, Tadeusz Głusiec i Dorota Wolińska przygotowali wystrój stoiska. Tematem wiodącym były dawne odmiany pszenic: orkisz i płaskurka oraz produkty z nich wytwarzane: mąki, kasze, makarony i ciastka.
Pan Józef Przychodaj, rolnik ekologiczny z Ujazdowa, przygotował ozdobną wiązankę z płaskurki i orkiszu oraz dostarczył ich ziarna, Pani Teresa upiekła pyszne pierniczki i zaaranżowała całe stoisko, POL-MAK przekazał orkiszowe makarony, Pani Józefa Głusiec z mężem Tadeuszem ofiarowali produkty z działki do ozdobienia ekspozycji i poczęstunków. Na ekspozycjach obok Stowarzyszenia swoje oferty prezentowali: Symbio, Plantacja Zeń-Szenia, „Słowiański Gród”, Zakład Mięsny Wasąg, Cukiernia Zaniewicz oraz Państwo Nydzowie (miody i produkty pszczele) i Pan Jan Godula (ekologiczne maliny i marchewka). Wokół nas rozbrzmiewała muzyka, wędrowały kolorowe korowody artystów z Polski i zagranicy. Jarmark zgromadził tłumy zwiedzających, a stoiska naszych zaprzyjaźnionych Firm były nieustannie oblegane. Wiele osób interesowało się także działalnością naszego Stowarzyszenia. Organizatorzy zaprosili nas do uczestnictwa w roku następnym.
Więcej informacji o Jarmarku, w tym o przyznanej mu prestiżowej nagrodzie w konkursie "Polska pięknieje", można odnaleźć na stronie: www.jarmarkjagiellonski.pl